Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Pálení a mrkání očí

Danuta7 se ptá 11.08.10

Dobrý den,

můj syn (13 let) si stěžoval už asi před 3 měsíci, že ho zlobí oční víčka. Někdy se mu samo zavře a nejde několik vteřin otevřít. Děje se tak kdykoliv během dne, ale častěji večer. Mne si oko, na kterém má diagnostikovánu mikrošilhavost, že ho svědí, následně se mu spustí rýma. Tráví poměrně hodně času na počítači - i 5 hodin denně a navíc sleduje tak 1 hodinu denně televizi. Ven chodit nechce. Maximálně hodinu denně.

Pokud vyrazíme na venkov, je to jiné. Je opožděný ve vývoji. Má diagnostikovánu lehkou mozkovou dysfunkci. Od 9 let nosí brýle na dálku - teď 3,5 dioptrie. Zhruba před měsícem si přestal na jakékoliv potíže stěžovat (byli jsme na dovolené), ale asi před 14 dny to začalo znovu.

Koncem června jsme byli na vyšetření na klinice Lexum Praha ohledně zraku a byla mu zde diagnostikována mikrošilhavost levého oka. Prošel celým vstupním vyšetřením, včetně rozkapání očí. Oči má jinak zdravé. Má širší zorničky než je obvyklé, ale stejnoměrně a na světlo reagují taktéž. Venku se mu zúží jako každému.

Po vyšetření se mu ještě dva dny motala hlava. Můžou tyto potíže být od neustálého vysedávání u počítače?


Děkuji za odpověď. Dana

Tato otázka již byla schválena administrátorem a čeká na odpověď odborníka. Odpověď se zobrazí do 10 dnů od schválení administrátorem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.