Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Dvojité vidění za pohybu

jaroji se ptá 10.08.10

Dobrý den,

trápí mě již několik měsíců dvojité vidění. Podstoupil jsem vyšetření neurologa, CT, rtg krční páteře, vše negativní. Potíže se projevují pouze u pohybujících se předmětů a vždy jen několik dnů. Typickým projevem je jízda v autě, řízení přenechávám manželce. Objevuje se tak, že např. patník se objeví duplicitně vlevo a ujíždí zpět doprava až se spojí do jednoho. Podobně vodorovná čára na okraji vozovky. Za klidu a při pomalém pohybu nic nepozoruji.

Mám operaci katarakty na obou očích před 4 a 7 roky, kontrolní vyšetření na oční klinice bez nálezu. Zdá se, že obtíže se zmirňují po cvičení a rehabilitaci krčních svalů, pociťuji sníženou pohyblivost při otáčení hlavy do strany, bolestivost v krajních polohách. Rehabilitační lékař, neurolog ani oční lékař neobjevili žádné příčiny.

TK v rozmezí 120 - 140. Věk 75 roků, váha 62 kg. Pravidelná kontrola u kardiologa po zavedení 2 stentů před 2 a 5 roky. Prosím o radu na odborné pracoviště k dalšímu vyšetření. Jsem z Olomouce, ale doporučení nemusí směřovat jen na nejbližší odborné pracoviště.

Děkuji za doporučení.

Tato otázka již byla schválena administrátorem a čeká na odpověď odborníka. Odpověď se zobrazí do 10 dnů od schválení administrátorem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.