Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Pálení a červené oči

Mabaky se ptá 09.09.15

Dobrý den,

v březnu jsem začala mít problémy s očima, které mě pálily a bolely. Nejdříve jsem problémy řešila běžně dostupnými kapkami. Nepomohlo mi to, tak jsem pak navštívila oční lékařku, dostala jsem Maxitrol, pomohly mi jen trochu.

Paní doktorka po měsíci mě poslala a očí kliniku, kde mě léčili dalšími kapkami na sydrom suchého oka včetně atibiotik. Oči mě bolely tak, že jsem měla pocit, že se zvětšují bulvy a jako mi s očima někdo kroutí. Bolely mě oči i hlava a nesnesla jsem jakékoliv světlo. Už si nevěděli rady, tak mě poslali k očnímu internistovi. Pan doktor chtěl veškerá vyšetření.
Prodělala jsem vyšetření MR mozku, ECHo srdce, hematologické vyšetření, sono krčních tepen, břicha, štítné žlázy - našli uzlíky na štítné žláze a sono uzlin - ukázalo jim zvětšenou uzlinu a drobnou cystu.

Nyní jsem na vyšetření u endokrinologa, který zjistil špatnou funkci nadlevinek, ale po odběrech krve to zase vyloučili. Prodělávám už půl roku neustálou únavu, nejsem vůbec schopna chodit do práce. Tři měsíce jsem v PN a jsem úplně vyloučena ze společnosti.

Tak nevím, zda tyto všechny problémy nebudou spíše psychosomatické. Píšu Vám, neboť můj problém začal s očima.

Děkuji za odpověď.

MUDr.Vladimír Korda, odpovídá 27.09.15

Dobrý den, jediné co mi ve výčtu vyšetření chybělo byly stěry z očí a barvení povrchu oka…ale to bylo určitě provedeno než Vás odeslali k internistovi. Potíže asi opravdu budou psychosomatického původu.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.