Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Otitis media acuta

leobogsu se ptá 11.06.10

Dobrý den,

asi před půl rokem, když jsem si šel vždy lehnout a položil jsem na levou stranu ucha na polštář, mi strašně silně a intenzivně šumělo v uchu (levém). Nemohl jsem vůbec usnout - rušilo mě to. Přetočil jsem se na druhou stranu a tam to bylo o něco slabší, takže jsem po kratší době usnul. Pravděpodobně jsem si na to zvykl. Ale v červnu odpoledne mě začalo velmi silně bolet levé ucho. Ještě týden před tím jsem dostal velmi silnou rýmu.

Byla to dost nesnesitelná bolest - jako kdyby mi do toho ucha píchaly samé injekce. Nebyly žádné otoky ani horečky. Moje paní doktorka ordinovala mě prohlédla a konstatovala, že mám horší zánět než mají miminka. Ale zatím to nechtěla píchat, že údajně se to u dospělých velmi dlouho hojí. Podotýkám, že zánět byl jen v tom levém uchu. Pravé bylo a je doposud v pořádku.

Napsala mi antibiotika - CEFZIL 500mg a AERIUS 5mg. Od 8.6.2010 už necítím ty velké bolesti v uchu a ani žádné píchání v něm. Rýma už také odezněla. Ale mám neustále zalehnuté to levé ucho! Když si zacpu to pravé, skoro na to levé ucho nic neslyším. V pondělí 14.6.2010 jdu na další kontrolu a paní doktorka mi zkusí nějaká zvláštní sluchátka a zkontroluje sluch. Mám velký strach, že na to levé ucho mohu ohluchnout. Můžu?

Děkuji Leo

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 09.08.10

Dobrý den Leo,

slyšel jste na ucho v době Vašich problémů dobře? Přechodná ztráta nebo oslabení sluchu může být dána otokem ze zánětu. Je nutno navštívit ORL specialistu!

S pozdravem.

Diskuze na podobná témata
Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.