Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Operace refluxu jícnu

Jarda se ptá 17.03.10

Dobrý den,

již 4 měsíce se léčím s refluxní chorobou jícnu. Měl jsem pocit knedlíku v krku, pálení žáhy a k tomu bolest břicha v stresových situacích. Byl jsem na endoskopickém vyšetření s výsledkem: Dyspeptický syndrom s podílem složky. Inkompetence kardie. Refluxní choroba jícnu.

Používám léky Helicid 2× denně a Prosulpin 50mg 2-3 denně. Dá se téro choroby nějak zbavit? Četl jsem o chirurgickém zákroku, můžete ho blíže popsat? Jak zákrok probíhá, jaké jsou následky? Četl jsem, že člověk poté nemůže už nikdy zvracet. Je mi 30 let ve srovnání s ostatními chorobou trpím krátce, nic méně kvalita mého života klesla tak o 50%.

Mnohokrát děkuji za odpověď

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 10.06.10

Dobry den Jardo,

operace kterou mate na mysli se jmenuje Nissen-Rosetiho fundoplikace. Jedna se o vykon, kdy se kolem urcite casti zaludku vytvori manzeta a sesije. To zamezi refluxu a komplikacim. Tento vykon je velmi efektni a provadi se relativne casto. Samozrejme jako vsechny vykony, ma i tento komplikace. Jedna se prece jen o operaci, i kdyz se provadi laparoskopicky. Ano, pacienti mimo jine nemohou zvracet. Vykon podstupuji predevsinm pacienti nereagujici na lecbu, pacienti kteri nechteji ci nemohou uzivat dlouhodobe leky a ti, kterym tato choroba jistym zpusobem snizila kvalitu zivota.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.