Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Odvykání kouření

Karel2272 se ptá 27.06.10

Dobrý den,

je mi 34let, jsem kuřák (20 cigaret denně), v minulosti jsem prováděl svářečské práce, ale nyní pracuji jako CNC programátor (6let).

Ráno mě budí bolest v plicích na pravé straně a ještě takové zvláštní píchání v hlavě. Hlavně když se ráno nenasnídám. Bojím se, že už jsem vše promeškal. V loňském roce jsem prodělal chřipku a to tím způsobem, že jsem se ráno probudil a nemohl jsem dýchat, teploty vysoké 40,5 stupňů.

Když jsem byl na vyšetření a na rentgenu plic, tak mi bylo řečeno v nemocnici, že mám jen chřipku, ale bylo celkem divné, jakým pohledem na mě pohlíželi na oddělení RTG, když jsem odcházel.

Ve své kariéře kuřáckého života jsem přestal kouřit jednou asi na 1,5 roku. Kouřím od 14 let a neumím přestat. Zkoušel jsem všechno, poraďte mi prosím.

S pozdravem K.K.

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 30.08.10

Dobry den,

v tomto pripade doporucuji precist vse co jde o tom jak prestat kourit. Zkuste najit skupinu lidi ve Vasem meste, ktera take bojuje s timto zlozvykem. Poradte se s plicnim lekarem o postupu, mel by Vam take predstavit vsechny mozne cesty jak s kourenim skoncovat. Drzim Vam palce a at mate silnou vuli.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.