Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Oční vada

petik1981 se ptá 08.07.10

Dobrý den,

ráda bych Vás poprosila o pomoc. Můj přítel má problémy s očima, bohužel z něj nedokáži „vypáčit“ jakou diagnózu vlastně má. Jediné, co mi řekl, že by měl nosit brýle a pak by viděl a koukal normálně. Budu doufat, že mi alespoň malinko dokážete poradit, co by to mohlo být.

Když se mi asi tak z metru dívá do očí, tak mu oči ujíždí směrem nahoru, takže když říká, že se mi kouká do očí, tak jeho oči směřují na mé čelo, když mu řeknu, ať se mi koukne na nos, tak teprve tam bych si řekla, že mi hledí do očí. Co je to, prosím, za vadu očí? A dá se s tím něco dělat? Nevím, jestli mluví pravdu nebo se stydí, ale údajně ho to potkalo až když přišel do puberty.

Už dva roky nebyl u optika a brýle nenosí, říkal, že se mu nošením brýlí oči zhoršovaly. Je to možné? Já sama žádný problém s očima nemám, a tak nemám bohužel ani trochu tušení, co by to mohlo být.

Předem Vám děkuji za odpověď.

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 17.09.10

Dobrý den,

nevím jestli se nejdená o nějaké postižení hlavových nervů. Každopádně navštěvovat optika s jakkoukoliv oční vadou je nezbytně nutné. Donuťte přítele zajít k očnímu lékaři.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.