Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Leukémie a přírodní léčba

Jimmyhodek se ptá 04.10.16

Dobrý den,

má jedna klientka má leukémii a léčí se s ní. Před pár dny se mne ptala, jestli bych nevěděl, jak by se jí dalo pomoct. Poradil jsem jí, ať vyhledá odbornou pomoc, ale také jsem se vrhnul do pátrání, které doplňky stravy by byli nejlepší pro správnou funkčnost tvorby krve.

Mám k dispozici celé spektrum deseti vitamínů a deseti minerálů v přírodních koncentrátech s velkým počtem fytonutrientů, které podporují vstřebávání vitamínů a minerálů do děla. Pak mám k dispozici přírodní železo, které je na stejné bázi jako produkt, který jsem popsal před tím.

Kterým látkám a vitamínům bych se měl vyhnout, aby to mé klientce ještě nepřitížilo?

Děkuji za odpověď.

MUDr. Magdalena Zách odpovídá 08.11.16

Dobrý den,
pracuji s homeopatií a ne s potravinovými doplňky, proto Vám nemůžu dát náležitou odpověď. Ale je známo, že některé doplňky stravy mohou mít interferenci s chemoterapeutickou léčbou, mohou oslabovat nebo naopak zesilovat účinek a potažmo i zhoršovat nežádoucí účinky léčby. Tady je důležitá znalost metabolismu jak chemoterapie, tak doplňků stravy. Obé se totiž metabolizuje z velké části v játrech a dochází i k indukci jaterních enzymů… Toto je ale mimo mojí oblast působení. S homeopatií jako podpůrnou léčbou mám dobré zkušenosti, jelikož tam je právě vyloučena možnost interakce, ale tady Vám poradit nedokážu
S pozdravem

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.