Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Akné+zánět kolen

mstad se ptá 09.11.15

Dobrý den,

mám těžké akné na obličeji a na zádech již 10 let a stejně dlouho mě bolí kolena, kde až magnetická rezonance odhalila menší zánět. V obou případech již lékaři vyčerpali všechny možnosti dostupné léčby, jen bezradně předepisují analgetika.

Lze brát nějaká homeopatika současně na oba problémy?

Za odpověď děkuji.

MUDr. Magdalena Zách odpovídá 11.11.15

Dobrý den,
homeopatie je komplexní léčba a pomocí homeopatie lze řešit jak akné, tak zánět v kloubech. Samozřejmě každá nemoc má svůj vývoj a vztahy v organismu jsou propletené, takže se dá předpokládat, že akné i zánět v kloubech bude spolu souviset. Ale stejně tak, jak nemoc postupně vzniká, tak i postupně probíhá léčba. Někdy se podaří po několika málo sezeních odstranit oba problémy najednou, někdy léčení probíhá postupně.
Pro homeopata nestačí pouze sdělení, že máte akné, ale je důležité akné popsat tj, zdali je hnisavé a hnisavé pustulky jdou snadno vymáčknou, nebo zdali se jedná o hluboké akné, které se hojí jizvami a pod… léků je pak celá řada.Stejné je to i se zánětem kloubů, kde více než fakt, že se jedná o zánět, jsou důležitější klinické projevy - tj, jaká je bolest, v jakou hodinu se projevuje, co bolesti ulevuje atd… Z tohoto důvodu by bylo vhodné navštívit lékaře homeopata, který provede vyšetření a nastaví cílenou léčbu.
S pozdravem

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.