Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Krev ve stolici - světlá

meragon se ptá 08.04.10

Dobrý den,

můj dotaz se týká obavy z krve ve stolici a z občasné bolesti nebo spíše tlaku v konci konečníku. Krev se objevuje jen zřídka a je světlá, zdá se mi jakoby byl konec konečníku rozedřený.

Co se týká občasné bolesti v části konečníku, ta je spíše formou tlaku nebo občasného píchnutí na pravé straně konečníku. Symptom pozoruji cca jeden měsíc. Za tu dobu se tento problém střídavě lepšil či horšil, zřejmě dle stravy.

Možná to nic není a začínají se projevovat jen hemeroidy, ale jelikož se v rodině vyskytla rakovina tlustého střeva (má maminka ji nedávno prodělala a byla vyléčena), raději tento dotaz pokládám.

Pro upřesnění je mi 30 let, mám dostatek pohybu. Stravu mám celkem různorodou. Pravdou také je, že i když mám pohybu dostatek, zaměstnání mám sedavé.

Předem moc děkuji za poskytnutí jakékoli informace týkající se tohoto problému.

S pozdravem M. Č.

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 02.05.10

Dobry den,

svetla krev ve stolici znaci, ze krvaci nejaka dolni cast gastrointestinalni soustavy. Krev muze pochazet ze streva ale take z konecniku. Krvaceni muze byt take zpusobeno hemoroidy nebo polypy. Na rakovinu bych u Vas primo nesazel, jste preci jen mlady, ale samozrejme je nutnou kazdou moznou pricinu krvaceni ve stolici vyloucit. Muze zde byt i trhlinka vznikla spatne formovanou a tuhou stolici, ktera se pri kazde defekaci znovu otevre. Vy ted musite navstivit lekar aby se objasnila pricina krvaceni.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.