Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Bolest zad a na hrudi

pkomurka se ptá 06.04.10

Dobrý den,

je mi 29 let a potýkám se delší dobu s bolestí na hrudi. Jedná se o tupou bolest, která se objevila nejprve na levé straně a později přešla i na stranu pravou. Při návštěvě lékaře bylo provedeno EKG a RTG srdce/plíce bez nálezu. Bolest se stále zhoršuje, dříve se projevila pouze občas, nyní prakticky stále, jak v klidu tak v zátěži. Psychicky je to velmi vyčerpávající.

Tlak mám stálý 120/80. Bolest je tupá, žádné vystřelování bolesti či ostrá ohraničená bolest. Dříve pomáhalo protažení páteře, mám problémy se skoliózou, takže bolí občas záda a je nutné protažení. Nyní už ne, bolest se objevuje v každé pozici. Co by to mohlo být a jaký by měl být postup dle Vás ? (v poslední době pozoruji i palpitace, ale to může být způsobeno větší stresovou zátěží).

Děkuji za každou odpověď.

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 05.05.10

Dobry den,

v teto situaci je nutno vyloucit predevsim onemocneni srdce. Paklize je vysledek negativni, nabizi se zde onemocneni patere - skolioza a s ni spojena bolest. Pisete, ze bolesti drive ustoupily po protazeni. Bylo by vhodne navstivit neurologa a ortopeda. Pokud se prokaze, ze jsou bolesti zpusobeny skoliozou, je nutno resit tento problem, pokud je to mozne.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.