Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Karcinom prsu - terapie

Eva Žukovová se ptá 14.07.10

Dobrý den,

mám maminku (87 let), která neustále zvracela převážně při pohybu. Až po lumbální punkci se zjistily protilátky v tkáňovém moku, které tvoří buď karcinom prsu, karcinom plic nebo karcinom střev. Pak byla provedena mammografie obou prsních žláz.

Je léčena celkově Arimidexem, ale stále dochází ke zvracení převážně ve vertikální poloze, občas i v leže, někdy i ve spánku. Trvá to již rok, takže stále leží a je z toho nešťastná. Jinak je komunikativní, není dementní. Sice na CT nález je, ale v tomto věku je to pochopitelné. Fyzické síly jí ubývají, léčí se jen s hypertenzí, jinak vše v normě.

Dosud byla před diagnózou velice čiperná, bydlela sama, vše zastala sama. Můj dotaz směřuje, zda by tyto potíže - neustálé zvracení, které nemá spojitost s jídlem a žaludkem, léky proti zvracení nikdy nepomáhaly a nepomáhají, jen klid na lůžku po čase zklidní tyto potíže - ustaly, pokud by byla provedena operace obou prsních žláz.

Děkuji za odpoveď.
s pozdravem Žukovová

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 19.09.10

Dobrý den Evo,

možná ano, možná také ne. Operace u seniorů je vždy riziková. Nevím co Vám mám poradit. Jestli léky skutečně nezabírají, zkuste se poradit s onkologem, jestli je Vaše maminka indikovaná k operaci.
Držím Vaší mamince palce.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.