Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Hodnota ALT

Jiří Kordík se ptá 21.09.10

Dobrý den,

v únoru letošního roku jsem absolvoval operaci žlučníku (laparoskopicky) preventivní odstranění žlučových kamenů. Při této operaci mě bylo zjištěno na játrech 5 hemangiomů (velikost 1,5-3,5 cm), které byly potvrzeny vyšetřením CT. V této souvislosti jsem byl po půl roce poslán na kontrolní vyšetření krve a ultrazvuku.

Ultrazvuk potvrdil, že hemangiomy se nezvětšují. Po vyšetření krve mě bylo zjištěno malé zvýšení hodnoty ALT - 0,93. Chci dále podotknout, že ve dvaseti letech jsem prodělal infekční žloutenku typu „B“. Infikován jsem byl od manželky, která měla podle lékařů žloutenku typu „A“ (v nemocnici jí bylo řečeno, že ji dostala na gynekologickém oddělení od injekčních jehly - tak nevím). To vše se odehrálo před 35 lety. Mě je dnes 56 let.

Prosím o sdělení, protože mám obavy z vážnějšího onemocnění na základě právě snad prodělané žloutenky typu „B“ a podle informací z internetu i tato malá hodnota ALT může signalizovat vážné onemocnění (nádorové).

V rodině toto onemocnění nikdy nebylo. Já sám se cítím dobře.

Děkuji za informaci.

Tato otázka již byla schválena administrátorem a čeká na odpověď odborníka. Odpověď se zobrazí do 10 dnů od schválení administrátorem.

Diskuze na podobná témata
Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.