Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Dráždivý kašel

Kamilkak se ptá 22.05.10

Dobrý den,

už několik měsíců mám hlenovitý kašel, píchání na hrudi (lehké, občas napravo, podruhé nalevo - jakoby mě píchlo u srdce), ráno mám pravidelné pocity na zvracení a bolení v krku bez zjevné příčiny.

I přestože jsem na to svou lékařku upozornila, nevěnuje tomu pozornost. Říká, že je to z kouření (kašel), ale já mám strach, aby něco nezanedbala. Nejvíc se bojím rakoviny plic, protože děda na ní umřel. Prosila jsem jí, ať mě pošle na nějaké vyšetření, ale bez úspěchu.

Chtěla bych zajít k odbornému lékaři, ale když jsem tam volala, řekli mi, že musím mít doporučení od obvodního lékaře. Je to pravda nebo se pacienti mohou objednat i k odborným lékařům sami? A k jakému odborníkovi mi doporučujete zajít? Jaký máte názor na mé problémy?

Je mi 25 let, mám skoliózu, problémy s krční páteří. Také žiji hodně ve stresu a mám sklony k pesimismu. Kouřím hodně, několik let jsem kouřila i marihuanu.

Děkuji za odpověď, Kamila

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 25.07.10

Dobrý den,

zatím musíte mít ke specialistovi doporučení od odborného lékaře. To by se mělo do budoucna změnit. Nevím bohužel kolik je Vám let a ani kolik cigaret denně vykouříte. Zhubla jste v poslední době? Riziko nádrového procesu zde samozřejmě je. Pokuste se kouření omezit. Minimálně by bylo dobré provést rentgenový snímek srdce.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.