Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Dětská epilepsie

Evča666 se ptá 26.09.10

Dobrý den,

náš synek bude mít 7 měsíců. Celou dobu to bylo pohodové, usměvavé, minimálně plačící miminko. V pátek ráno se však vše změnilo. Jako obvykle vstal ráno a hrál si v pokojíčku. Když jsem si všimla, že měl oči v sloup a křečovitý stav a špatně dýchal. Stav trval asi 3 minuty.

Po převozu do nemocnice mu bylo uděláno sono mozku, které je ok a natočeno eeg, které prý je špatně čitelné. Přečtené bylo až v sobotu večer po dalších 2 záchvatech v sobotu. Až na záchvaty a občasné zahledění byl stále usměvavý a reagoval. Byl mu nasazen Dyazepan do zadečku při křeči a 1/4 večer + nějaké vitamíny.

Dnes je neděle, záchvat už měl 4×, i když o něco slabší než včera. Ale už se neusmívá, je strašně malátný, pořád kouká do prázdna. Vydrží být v pohodě asi 10 minut po probuzení. Žádné vyšetření mu nikdo dnes neudělá. Máme smůlu, musíme čekat do zítřka, jelikož je neděle a před určením diagnózy mu nechtějí nasadit žádnou léčbu. Byl mu nasazen akorát sirup Difusol. A nějaké kapičky na uklidnění, po kterých zase usnul.

Zajímalo by mě, jakou máte zkušenost, proč je pořád tak ospalý a nevrlý. Je to účinek léčby - neléčby? Jakou máte zkušenost se zlepšením, když se nasadí léčba?!

Moc děkuji za info a zodpovězení, Eva

Tato otázka již byla schválena administrátorem a čeká na odpověď odborníka. Odpověď se zobrazí do 10 dnů od schválení administrátorem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.