Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Červené a bílé fleky na kůži

T.K. se ptá 26.09.10

Dobrý den,

můj manžel má již pár let po těle fleky, které jsou různé velikosti a buď mají načervenalou barvu a jsou takové trošku vystouplejší (někdy se slijí do mapy) a nebo mají bílou barvu a nejsou vystouplé (spíš jako by k té kůži patřily). Nesvědí, nepálí, nic nedělají, jenom jsou a rozšiřují se a zase mizí.

U kožařky již byl několikrát a vždy dostal sprejíček Micetal, po kterém to sice zmizelo, ale na na dlouho a vzhledem k tomu, že spejíček byl celkem malý, tak tato forma není úplně nejvýhodnější.

Zkoušeli jsme prát prádlo v různých prášcích, zkoumáme druhy tkanin, zkoušíme různé sprchové gely a pěny, oleje, mastičky, ale nic nevydrží. Nejsme schopni ani přesně říci, po čem nebo kdy se fleky objevují. Bílé fleky třeba zmizí po sluníčku (opálí se), ale někdy mu zase po sluníčku vyskáčou ty červené, který mi připadají jako takové aktivní oproti těm bílým.

Moře nezabírá. Jediné, co jsme zjistili, že pot a nemytí to výrazně zhoršuje. A také jsem si všimla, že tento problém řeší také celkem dost našich kamarádů (muži) a také zkoušejí, co se dá. Mě osobně to připadá, že je to nějaký problém zevnitř, nevím třebas nějaký nedostatek něčeho.

Můžete nám prosím poradit?

Mockrát děkuji, T.K.

Tato otázka již byla schválena administrátorem a čeká na odpověď odborníka. Odpověď se zobrazí do 10 dnů od schválení administrátorem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.