Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Deprese a obavy

freebert se ptá 03.12.10

Dobrý den,

ráda bych se poradila se stavem mé matky a jeho řešení. Moje matka se ocitla v situaci, kdy se jí nakupilo více problémů najednou (je po úspěšné léčbě rakoviny prsu - 2 roky od vyléčení, zdravotní problémy jejího otce, rekonstrukce domu, problémy v práci). Vždy měla vše perfektně připraveno, byla pečlivá. Nyní své problémy popisuje tak, že má v hlavě prázdno, není schopná uvažovat, svírá se jí hruď, nemůže dýchat, spát, pořád se jí chce brečet. Má strach ze všeho - že neumí svojí práci (učitelka), že špatně naplánovala rekonstrukci a něco se pokazí, že nic neví. Prostě že je k ničemu.

Snažíme se jí pomáhat, povzbuzovat, ale veškeré - pro nás malicherné záležitosti, které vůbec neřešíme - hrozně zveličuje a stresuje ze z nich. Říká, že to chápe, že jsou to zbytečnosti, ale nedokáže takto hlavě poručit. Je objednaná k psychologovi, ale potřebovali bychom tuto situaci řešit neprodleně.

Nevím, jestli by pomohly léky nebo jen nějaká diskuze na utřídění myšlenek. Jsou nějaké přírodní preparáty na uklidnění?

Díky za radu, Jana

Marcela Garncarzová odpovídá 07.12.10

Dobrý den,
jsem klasický homeopat a tyto problémy je možné řešit homeopatickou cestou pouze na základě osobní návštěvy z toho důvodu ,abych získala co nejvíce informací a mohla tak doporučit co nejpřesnější lék.

S pozdravem
Marcela Garncarzová

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.