Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Chrnická únava

Marta Jarošová se ptá 12.01.10

Dobrý den,

už 3 měsíce marodím. Nejprve jsem měla angínu spolikala jsem několik antibiotik, ale co je hlavní problém je to že jsem unavená.

Má ůnava byla ze začátku tak nepříjemná až mi bylo vždycky špatně slabo až nevolno. Teď po třech měsících je to trošku lepší už mi není po malé námaze tak špatně ale vždy se mi točí hlava a jsem unavená mojí pani doktorce to stále opakuji a už si připadám, že mi moc nevěří a říká, že mám odpočívat. Že to chce čas, protože jsem alergik a obézní.

Ráda bych se vrátila do práce, ale mám strch že to nebudu zvládat.

Prosím poraďte mi co mám dělat.

S pozdravem a důvěrou se na Vás obracím a prosím o pomoc.

Odborník odpovídá 25.01.10

Dobrý den Marto,

únava je symptom, který patří k mnoha nemocem. Dlouhou dobu jste byla nemocná. Během této fáze se v organismu dějí nejrůznější pochody, který potencují únavový syndrom. Mnohdy ještě několik týdnů po nemoci, doznívají poslední etapy únavy. Vaše problémy tedy lze do jisté míry vysvětlit danou nemocí, zvláště pokud se před tím nevyskytovaly. Zkuste zařadit do jídelníčku více ovoce a zeleniny. Pokuste se zvyšovat postupně fyzické rezervy - pomalu a jistě. Začněte s procházkami na čerstvém vzduchu a pokuste se zhubnout. Po těchto a dalších úkonech únava většinou po nějaké době pomine. V případě, že Vám ani toto nepomůže, měla by lékařka provést rychlé fyzikální i laboratorní vyšetření. Držím Vám palce.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.