Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Časté nemoci u 2,5leté

danica26 se ptá 11.10.15

Dobrý den,

dcera 2,5 roku je každý měsíc nemocná, ale nic vážného ani atb. nemá, prostě to začne rýmou, jeden dva dny vysoká horečka a pak kašel, to je celé. Jen ta rýma se táhne i 10 dní.

Homeopatika mám v oblibě, a tak mě zajímá, jestli by šly koupit i pro dceru, aby tak často nemocná nebyla, nebo aby nebyl průběh tak dlouhý. Byla nemocná, i když do školky nechodila, a teď začala i ve školce.

Nevím, jestli do nemoci neutíká, protože ve školce pláče a nechce tam být, a k tomu každou noc pláče ze spaní. Myslíte, že by stačil homeopatický sirup pro dobré spaní?

Děkuji za odpověď.

MUDr. Magdalena Zách odpovídá 12.10.15

Dobrý den,
obávám se, že sirup na dobré spaní tady nepomůže.
Máte možná pravdu, že děcko do nemoci utíká, ale my se musíme postarat, aby tu nemoc zvládla co nejlépe a homeopaticky i podpořit její psychiku.
U školkových dětí mám velmi dobrou zkušenost s lékem Pulsatila 15 ch 3 granule denně- děti mají nažloutlou rýmu, která se dá lehce vysmrkat, obvykle rýma nesedá na průdušky a i záněty středouší jsou méně časté. Je to lék malých dětí, kterým se nechce od maminky.
K tomu na podporu imunity podávejte lék Silicea 9 ch 3 granule denně a lék Engystol 1 tbl 1× týdně. Neuvidíte-li efekt do 3 týdnů, je vhodné navštívit lékaře homeopata, který celou situaci podrobně rozebere a vybere lék cíleně.
S pozdravem

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.