Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Pásový opar

DKaca5 se ptá 28.07.15

Zdravím,

chtěla jsem se zeptat, na boku v oblasti pánve se mi udělal jakoby malý puchýřek, kterého jsem si všimla, až když byl jakoby sedřený. Myslela jsem, že je to jen odřenina, ale během pár dní se mi zvětšil z původního asi půl centimetru v průměru na asi jeden a půl.

Ve stejné době se mi udělal i opar na puse, tak jsem myslela, že je to jen obyčejný opar a použila jsem jako léčbu obyčejnou mastičku na opary, ale během dvou nebo třech dní se nic nezměnilo. Začala jsem tedy aplikovat konopnou mastičku, která ale taky nijak zvlášť neúčinkovala. Další puchýřek se mi objevil pod zadečkem. V průměru má asi 3 mm. Nicméně si nejsem jistá jestli je to pásový opar, protože jiné příznaky se zatím neobjevily.
Myslíte že to ono? Popřípadě, nemáte nějaký domácí recept?

Předem moc děkuji.

MUDr. Magdalena Zách odpovídá 29.07.15

Dobrý den,
abych mohla diagnostikovat pásový opar, tak bych léze na kůži musela vidět - zdali jsou puchýřky nalité tekutinou, či hlenohnisavým sekretem a pod. Tak jak to popisujete to na pásový opar nevypadá, ale s jistotou to nemohu určit. Léze na kůži mohou mít celou řadu příčin. Mezi onemocnění, kdy se dělají puchýře patří i infekční onemocnění impetigo, které je nutno léčit lokálně antibiotickou léčbou. Určitě by tedy měl puchýře vidět Váš ošetřující lékař, který určí, jedná-li se o pásový opar či impetigo či jiné onemocnění.
Nicméně na puchýřkaté onemocnění, kdy puchýře již praskly a dělají se stroupky, je vhodná tato kombinace homeopatických léků a nezáleží jaká je etiologie, to můžete vyzkoušet, než se dostanete ke svému lékaři.
Oscilloccocinum 1 amp denně ráno + Hepar sulfur 15 ch 5 granulí ráno + Mezereum 9 ch 5 granulí ráno a večer.
S pozdravem

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.