Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Bronchitida - léčba

Enisul se ptá 20.06.10

Dobrý den
Chtěla bych Vás požádat o pomoc a o radu. Domnívám se, že mám chronický zánět průdušek. Vadí mě prach, smog a teplé podnebí velkoměsta. Před několika lety jsem prodělala zánět průdušek (cca 1997), kdy se na to bohužel přišlo pozdě.

V roce 2006 jsem se přestěhovala do Prahy kvůli zaměstnání. Poprvé v roce 2007 jsem prodělala zánět průdušek, kdy jsem měla vysoké teploty. Od té doby se zánět průdušek projevuje každoročně (1 - 2× v roce) vždy v jarním/letním období (jakmile začíná období tepla se příznaky zhoršují – mívám vysokou teplotu, pálení na průduškách, špatné dýchání, únava, nevolnost).

Bohužel se zánět průdušek léčí jen antibiotiky a když jsem se ptala svého doktora, jak toto můžu léčit, abych nemusela brát každoročně antibiotika, doporučil mi dovolenou u moře nebo na horách pro posílení imunity. Já bohužel v Praze bydlím (snažím se o víkendu odcestovat, ale přesto je to málo) a pracuji. Bude mi 30let a příští rok bych ráda měla dítě (bohužel nejsem dostatečně zdravá a bojím se).

Můžete mi poradit, co mohu proto udělat, abych byla zdráva (hlavně v době, kdy budu těhotná)?

Velice děkuji za odpověď.

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 20.08.10

Dobry den,

na toto neexistuje zadna pilulka. Skutecne se musite snazit podporit imunitni system. Otuzovani, sport, strava, vyhybani se stresu a zakourenym prostorum, abstinence a mnoho dalsich. Pokud mate problemy s prachem, smogem apod. zkuste cistice vzduchu do domacnosti.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.