Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Zaléhání uší

Jarda007 se ptá 20.06.10

Dobrý den,

trpím občasným silným zalehnutím uší. Začalo to před rokem, kdy jsem měl úraz na kole (pád na obličej), měl jsem zhmožděný obličej a přeražený nos. Asi měsíc po úraze jsem pocítil silné zalehnutí uši a s tím spojený pocit závratě, hučení v uších.

Byl jsem na neurologickém vyšetření a vše bylo v pořádku. Zalehnutí je většinou náhlé a silné, např. při jízdě autem z kopce uši zalehnou tak silně, že i špatně slyším a trvá většinou hodinu dvě než se vše srovná. Díky těmto prvním zalehnutím a závratím jsem vždy pocítil paniku a začal mít pocity úzkosti a beru léky Triticco 150 (1× denně).

Nyní už jsem přes půl roku bez problému a s lékařem uvažujeme o přerušení léčby, léčím se dlouhodobě na zbytnění prostaty (Tamsulosin 0,4) a vysoký tlak (Lokren, Micardis 80). Tlak je nyní v průměru 140/90, na snížení cholesterolu (Atorvastatin rat. 10).

Na ušním jsem byl s tímto problémem několikrát a nezjistili nic, jen mi řekli, abych se s tím radši smířil nebo bych musel brát neustále léky s množstvím vedlejších účinků. Tyto problémy mě ale značně obtěžují především při řízení automobilu. Kde může být problém?

Předem děkuji za ochotu odpovědět.

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 20.08.10

Dobry den Jardo,

rad bych Vam poradil skutecne neco ucinneho, ale bohuzel nevim co. Toto je problem, ktery muze mit svoji pricinu v mnoha faktorech. Muzete zkusit brat leky, jak Vam radi Vas lekar. Po nejake dobe uvidite, jestli se stav lepsi nebo ne.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.