Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Bolest ve střevech

judita lišková se ptá 29.07.10

Dobrý den,

před 12 lety jsem podstoupila gynekologickou operaci. Od té doby mám prakticky každodenní potíže, nejčastěji jsou to bolesti ve střevech, nadýmání, bolesti v oblasti žlučníku, svědění kůže a konečníku, extrémní chuť na sladké potraviny, bolesti hlavy, pálení a otoky očních víček, bolesti kloubů, stálé deprese.

Podstoupila jsem řadu vyšetření, bez výsledku, léčbu u léčitelů taktéž bezvýslednou, výplachy střev, které situaci zhoršily. Jsem velmi unavena, prakticky již od samého rána, pocity slabosti. Často jsem podrážděna. Poslední dobou mám potíže po jídle, nelze však vystopovat, co mi dělá špatně, neboť se to mění. Stálé mám silně potažený jazyk. Čas od času mám též silné svědění pochvy a vulvy, příčina nenalezena.

Veškeré léky na žaludeční, žlučníkové a jiné problémy jsou bez účinku. Mnohokrát jsem žádala o vyšetření na kvasinky, plísně, či parazity, vždy odmítnuto, zato jsem byla posílána několikrát na psychiatrii- nasazené léky nepomohly ani v nejmenším. Jediný lék, který zabírá při velmi silných potížích provázených častou řidší stolicí je Endiaron, což, podle mně svědčí o nadměrné přítomnosti choroboplodných látek.

Prosím o pomoc, děkuji

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 27.09.10

Dobrý den,

není to zcela vyloučeno. Bylo by vhodné prosvést rozbor stolice.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.