Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Panenská blána - poradna

Micka120992 se ptá 29.07.10

Dobrý den,

máme s partnerem problém - mě je 17, jemu 18 a oba jsme ještě neměli první pohlavní styk. Při prohlídce na gynekologii mi doktorka řekla, že mám otvor v panenské bláně hodně vysoko, a tak by se do mě můj přítel měl dostávat trochu jiným způsobem a směrem (ne přímo kolmo, prý by mě to bolelo víc). Stejným způsobem by jsem si taky měla zavádět i tampon. Upozorňuji, že mi to nikdy nešlo a bolelo to, takže na tom něco bude. A tím způsobem jak mi poradila doktorka mi to šlo.

Nedávno jsme se řídili jejími radami a zkusili to, jak nám poradila. Sice se do mě dostal, ale strašně moc to bolelo, ale netekla mi žádná krev. I tak jsme si mysleli, že už je to nejhorší za námi. Ale pak jsme to zkoušeli podruhé a opakoval se ten stejný problém. Bolelo to ještě víc a partner se do mě těžko dostával.

Děláme něco špatně?. Šla by panenská blána v horším případě nějak chirurgicky odstranit kdyby se ukázalo, že je příliš tuhá? Nebo se může stát, že je tak elastická, že protrhnout ji bude taky trochu problém?

Předem díky za odpověď

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 29.07.10

Dobrý den,

to vítě, že se dá jednoduchým zákrokem přestřihnout.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.