Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Bolest jazyka

masale74 se ptá 13.03.10

Dobrý den,

prosím o radu. Již asi dva roky mě trápí bolest jazyka. Není to bolest v pravém slova smyslu, je to takový divný pocit brnění, jak bych se kousala dlouho do jazyka. Mám pocit opuchlého jazyka, když ho vypláznu, mám otisk zubů. Jsem alergická na pyly, ale na alergologii po vyšetření mi řekli, že to nemá spojitost, léky na alergii nezabírají. Ani po vyšetření na ORL nic paní doktorka nenašla.

Ta divná bolest není pravidelná, někdy trvá měsíc, týden, pak mám měsíc, dva klid a zase. Není pravidelná, ani nemá návaznost na jídlo atd. Paní zubařka mi řekla, že by to mohlo mít souvislost se slinnou žlázou nebo blokací krčních obratlů. Prý se mám pozorovat. Ale s krčními obratli to na 90% nesouvisí. V poslední době mě bolest přechází až pod spodní čelist, mám pocit i opuchlého krku (vnitřně) a při jídle mám také pocit, že mi jídlo jde tíže polykat, jako bych měla „užší“ otvor. Také mi ta bolest jakoby vystřelovala k uším, tam kde je asi čelistní kloub.

Na alergologii mi také řekli, že mám z krve pozitivní AN, bez klinických příznaků. Nevím, co to je něco jsem si přečetla, ale nejsem z toho pořád moudrá. Prosím o sdělení, kam mám jít, za kým, a co za vyšetření mám žádat, protože mám strach, abych něco nezanedbala. Doktoři mě jen prohlídnou a pokud nic zjevně nenajdou, připadá mi, že na to kašlou. Mám malé děti, tak bych nerada, abych kvůli tomu, že něco neodhalím včas, přišli o mámu. Mám z toho deprese a trápím se o to více, protože vše vidím černě.

Prosím, co bych měla podstoupit, abych konečně věděla, co mi je?

Děkuji předem za odpověď, na kterou budu netrpělivě čekat. Alena

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 09.08.10

Dobrý den Aleno,

velmi se omlouváme za pozdní odpověď. Doufáme, že je Vám již lépe. Možná by stálo za to se obrátit na lékaře internistu, provést vyšetření jícnu a žaludku. Nic jiného mě nenapadá.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.