Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Angína u dětí

alzitkova se ptá 04.08.10

Dobrý den,

prosím o zodpovězení mého dotazu. Moje dcera (6 let) si na dovolené (v Čechách) po ránu stěžovala, že ji bolí hlava. Navíc se jí výrazně zvětšili krční mandle, špatně v noci dýchala. Podali jsme Ibuprofen a bolest hlavy ustoupila. Po návratu z dovolené jsme všichni kromě dcery prodělali angínu léčenou antibiotiky. Dcera měl též 2 dny vysokou horečku (až 39 stupňů), lékařka provedla CRP, bylo nízké, angína se neprokázala.

Byli jsme zasláni na rentgen nosních dutin, zda tam není zánět. Rentgen byl proveden, na snímku nic není, dcera je zdravá. Dnes jsem ji tedy pustila na odpoledne ke kamarádce, sama přišla domů, že ji bolí hlavička, je unavená a chce spinkat. Ulehla a okamžitě usnula, teplota byla ihned po příchodu domů 37,2, po půl hodině 37,6. Již několik dní mi přijde výrazně bledá v obličeji. Co si o tom všem mohu myslet?

Děkuji za Vaši odpověď.

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 01.10.10

Dobrý den,

stavy slabosti po nemoci jsou běžné. Také onemocnění nemuselo odeznít a při nové zátěži se projevilo opět v mírnější formě. Myslím, že není čeho se obávat. Doporučuji odpočinek.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.