Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Alopecie areata

Marie1234567 se ptá 18.04.10

Dobrý den,

potřebovala bych poradit s alopecií areatou. V 16 letech se mi vytvořilo ložisko na temeni hlavy. Šla jsem na kožní a pan doktor mi to namazal (už si nepamatuji čím) a ložisko zarostlo. Za rok mi vypadaly všechny vlasy, jen mi zůstal ostrůvek na temeni hlavy.

Lékaři v našem městě na nic nepřišli. Byla jsem na vyšetření štítné žlázy, krve, moči a nic nenašli. Nevím čím to je, že mi vlasy vypadaly. Dnes je mi 29let a vlasy mi narostly. Na temeni hlavy vzadu jich mám méně a okolo uší není nic.

Nevím na jaké vyšetření mám jít nebo k jakému specialistovi? Můžete mi poradit? Už jsem zkusila různé přípravky a nevím, co dál a zda se o dá vyléčit.

Děkuji za odpověď

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 14.06.10

Dobry den Marie,

na etiologii tohoto onemocneni se podili nejspis faktory geneticke, autoimunitni, faktory cevni, nervove, virove a dalsi. Jedna se vsak vicemene o domnenky a presna pricina tohoto onemocneni neni zcela jasna. V lecbe se uziva nejcasteji kortikosteroidnich masti. Po jejich aplikaci dojde k uprave, avsak po vysazeni se problemy objevi v mnoha pripadech znovu. Rovnez se uzivaji kortikosteroidni injekce. Dale je mozno podstoupit imunoterapii nebo uzivat Minoxidil. Ackoliv jsem Vam vyjmenoval radu leku, nejsou vysledky s lecbou prilis uspokojive. Lecbu ridi dermatolog.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.