Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Absces konečníku

chudinka123@centrum.cz se ptá 10.03.10

Dobrý den,

je mi 23 let. Ani už nevím jak dlouho mě trápí můj zdravotní problém (asi 4 roky). Nevím, co mi je - alergie na jídlo? Dráždivé střevo? Rakovina střev? Když se najím, tak po chvíli mé bříško vydává zvláštní kručivé zvuky - docela nahlas. Je to vždy takové neočekávané - před nebo po jídle. Ty zvuky vydává i můj konečník aniž bych to sama vyvolala. Navíc mě trápí nadýmání, stolice je spíše proužkovitá, krev v ní se objeví občas. Třeba 2krát za tři měsíce.

Vyhýbám se jídlům, která by to mohla vyvolávat - cibule, hrášek a podobné, ale přesto mé problémy přetrvávají. Je to hrozné - nedovoluje mi to normálně žít. Už ani moc nevycházím mezi lidi, předcházím tím trapným chvílím. Když někam jdu, tak se odhodlávám třeba třikrát, abych tam šla. A ani tam nedojdu. To co lidi považují za samozřejmost, tak já bohužel ne. Pro mě jsou to chvíle mučení, strachu. I takový obyčejný nákup, jízda autobusem.

Před měsícem se mi udělal absces u konečníku, měla jsem veliké bolesti, 4 dny jsem trpěla než sem se odhodlala jít k lékaři. Byla to veliká boulička, podstoupila jsem operaci, od té doby mé problémy jsou o něco lepší. Konečně cítím, že bych zas mohla pořádně žít, ale ty problémy tady stále jsou. Ten absces stále mám, ta tekutina, co v něm byla, tam stále je. Je to malé, ale nechce to zmizet - pokaždé se zvetší a pak to vyteče. Lékař mi to znovu řezají, aby to nezarostlo a mohlo odtékat. Hrozí mi prý protahování píštěle. Bojím se, nechci už žádnou operaci.

Můžete mi, prosím, poradit, co dál? Stydím se o tom takhle otevřeně mluvit s lékařem. Děkuji

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 22.08.10

Dobry den,

jste velmi mlada na to aby jste nezila prakticky plnohodnotny zivot. Lecba abscesu si zada ponekud delsi casove obdobi a predevsim se ji musi venovat odbornik na slovo vzaty. Samolecba neprichazi v uvahu. Lekari by jste mela sverit vsechny sve problemy, ponevadz od toho se odviji vysetreni kterymi muzete projit. Byla jste jiz na kolonoskopii? Preji at se Vam dari lepe!

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.