Máte jizvu a nevíte, jak se jí zbavit?

20.07.15 | autor redakce

Pacient, kterému se na kůži vytvoří po zranění nebo i po očkování jizvy – ztluštělé, vystouplé nad povrch kůže - má problém. Jedná se sice spíše o kosmetický problém, ale ten může dojít až tak daleko, že pacienti končí kvůli odstranění jizvy u plastického chirurga.

Paradoxně se může stát, že po odstranění původní jizvy se vytvoří jizva větší. V tomto závažném případě je nezbytné vyhledat lékaře homeopata, který pacientovi vybere tzv. terénní lék a pomůže organizmu změnit reaktivitu a zmírnit tyto jizevnaté procesy. Bohužel ani po homeopatické léčbě většinou nedojde k úplnému vymizení jizvy, uvolní se ale podkožní srůsty, jizva se dostane do úrovně kůže, vybledne, výrazně se zmenší. Navíc homeopatická léčba zabrání tomu, aby se každé další zranění už nehojilo touto tzv. keloidní jizvou.
Je ale dobré, zvláště při chirurgickém zákroku, podávat homeopatické léky jako prevenci proti vzniku keloidní jizvy, a to zejména u pacientů, kteří mají k tvorbě keloidních jizev sklony.

Homeopatická doporučení jsou následující:

  • Prevence tvorby keloidní jizvy: u řezných ran jakéhokoliv původu podáváme lék Staphysagria 15 CH 2× denně 5 granulí, Arnica montana 9 CH 3× denně 5 granulí a Graphites 15 CH 1× denně 5 granulí, až do zhojení jizvy.
  • Pacientům s již vytvořenou keloidní jizvou podáváme lék Thuya occidentalis 15 CH, 1× denně 5 granulí a lék Graphites 15 CH, 1× denně 5 granulí.
  • Má-li pacient celkově nekvalitní vazivo, které se projevuje sklonem k úrazům (vymknutí), problémům s páteří, ochablému držení těla, poruchám růstu nehtů, sklonem k tvorbě jizev je pro něj vhodný homeopatický lék Calcarea fluorica 15 CH, 3× denně 5 granulí. Lék působí rovněž na křečové žíly.
  • Silicea je zase homeopatickým lékem pro pacienty, kteří mají křehké kosti a vazivo, jejich kůže rychle ztrácí elasticitu a proto se snadno tvoří vějířky vrásek. Staré jizvy bolí, pacienti jsou celkově zimomřiví, mají ledové ruce a nohy a na nehtech jsou často patrné bílé tečky typické pro nedostatek křemíku v organizmu (doporučuji doplnit konzumací kořenové zeleniny, zvláště ředkviček v dávce 2 polévkové lžíce denně po dobu 6 týdnů).

Jestliže vám výše jmenované preparáty nepomohou, budete muset navštívit lékaře-homeopata, který vám nastaví individuální léčbu.

MUDr. Kateřina Formánková
Lékařka-homeopatka
Svethomeopatie.cz

.
Líbil se vám článek?

Témata článku

Partneři sekce

Partnerem rubriky je BOIRON, největší světový výrobce homeopatických přípravků. BOIRON nezodpovídá za obsah zde uvedených příspěvků.