Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Zvětšená játra a kalcifikace slinivky

Smutny se ptá 06.01.10

Dobrý den.

Na CT mi bylo zjištěno před půl rokem calcifikace slinivky a zvětšená játra s nálezem 17mm. Mám problémy s trávením a to celkově.

Už při snězení piškotů cítím do hodiny horko v ústech, dech je cítit po acetonu a tlačí mě v břichu do žeber a začnu se potit. Během dalších dvou hodin říhám a vše se sklidňuje.

Podle jídla vlevo, v pravo i uprostřed tlak v břiše. Negativní cukr v krvi a lepek. Běžné testy krve v pořádku. S vyprazdňováním střídavě řidká mastná nebo tuhá stolice.

Největší problém mi dělá sladké a mastné jídlo. Bílkoviny ve mě zadržují vodu. Může to být cukrovkou typu 1 nebo zánětem v tenkém střevě?

Podle toho co sním mám pak problém i několik hodin i dny. Když nejím vůbec nic a piju jen vodu je to ideální stav, kdy se potíže zmenšují a některé vymizí. Dost mi pomáhá živá voda s koloidní stříbrem.

Prodělal jsem přeléčení trojkombinací na Heliko Pyroli a zánět žaludku. Jsem v poradně Gastroenteorologické kde mám předepsaný Kreon 25 000 a Nolpazu.

Tyto léky jen zlepšují pocit při trávení.

Prosím o jakou koliv radu.
Děkuji Martin

Odborník odpovídá 17.01.10

Dobrý den Martine,

potíže které Vás trápí a jejich symptomy jsou velmi nápadné pro postižení slinivky břišní. Problémy s trávením, netolerance tučných jídel a zlepšení po Kreonu (což jsou enzymy slinivky) pro toto může jen svědčit. Může se u Vás proto jednat o chronické onemocnění slinivky, které samozřejmě může být doprovázeno dalším onemocněním. Dech, který cítíte jako po acetonu, je jedním z příznaků cukrovky. Jestliže ale cukrovka nebyla potvrzena, nemusí to být jen z tohoto důvodu. V gastroenterologické poradně Vás jistě seznámili s dietními opatřeními a o co se může jednat. K přesnějšímu vyjádření by bylo potřeba znát jakými vyšetřeními jste prošel a případný nález.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.