Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Zmírnění bolesti žaludku

lendullka se ptá 05.10.10

Dobrý den,

již delší dobu trpím bolestmi žaludku. Dříve se bolest objevila tak 1× do měsíce, nyní je to častěji. Posledně se bolest vrátila po 14 dnech. Bolest se objevuje v úplně horní části žaludku. Přichází zvolna a postupně se natolik stupňuje, že je to velmi extrémní a bolí již každé nadechnutí a mám tendenci se pak již předklánět a bolest je opravdu velmi silná. Takový obrovský tlak a bolest křečovitá a stálá.

Nemyslím si, že by to bylo nervového původu. Netrpím stresy ani žádným vypětím, bolest se objeví kdykoliv nečekaně, dokonce ani ne ve spojitosti s jídlem. Někdy před jídlem, bohužel ani jakékoliv potraviny pak nezmírní bolesti, ani mléko, které mi také poradili. Bolest trvá např. několik hodin, někdy půl dne někdy déle. Nepomáhají bylinné, žaludeční čaje, kapky, Renie a nic podobného.

Velmi se obávám, co by to mohlo být, v rodině žádné vážné onemocnění není. Bohužel na kolonoskopii nikdy nepůjdu, takže hledám jakoukoliv radu či způsob jiného vyšetření. Je mi 39 let.

Velice děkuji, Lenka K.

Tato otázka již byla schválena administrátorem a čeká na odpověď odborníka. Odpověď se zobrazí do 10 dnů od schválení administrátorem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.