Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Zarudlé oko a dření

Kubíková Marie se ptá 14.05.14

Dobrý den,

již šest týdnů mám zarudlé oční bělmo a dření v oku, jako by tam byl písek. Dvakrát za tuto dobu jsem navštívila očního lékaře a dostala pokaždé oční kapky Fluoropos a oční gel Vidisic. Nepozoruji vůbec žádné zlepšení, je možné, že je potřeba dlouhodobá aplikace, aby nastalo zlepšení. Nerada bych něco zanedbala, protože moje sestra měla v oku zhoubné nádory a v důsledku zanedbání zemřela.

Co byste mi doporučili?

Děkuji.
Kubíková Marie.

MUDr.Vladimír Korda, odpovídá 01.06.14

Dobrý den paní Kubíková, když není přítomna bolest a ani citlivost na světlo, tak budou popisované obtíže projevem syndromu suchého oka. Kortikoid, který Vám paní doktorka opakovaně předepsala, má stimulovat žlázky v oku k vyšší produkci složek slzného filmu. Ovšem ne u každé formy typu syndromu suchého oka toto funguje.
Takže pokud se jedná o tuto diagnózu a ne zánětlivý původ, tak zkuste ještě během dne aplikovat umělé slzy ve formě kapek. Léčba je dlouhodobá a svízelná. V první řadě doporučuji aplikaci umělých slz 5× denně po dobu 3 týdnů. Pokud by jste nepocítila zlepšení, tak je vhodné podrobnější vyšetření (vyšetřit všechny složky slzného filmu, alergologie, apd)

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.