Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Zapáchající výtok

natas se ptá 01.04.10

Dobrý večer,

mám bílý a chvílemi i žlutý, zapáchající výtok, ale ne moc výrazný. U gynekologa jsem každé dva měsíce a ten mi řekl, že mám výtok jen malinko a dal mi antibiotika. Ta ale nepomohla. Zabírají mi jen čípky, ale jen na chvilku. Stěr z děložního čípku má pravidelně v pořádku. Dříve jsem stěry absolvovala často - po porodu, odebrání cysty a později levého vaječníku.

Výtoky se opakují pořád dokola. Přemýšlela jsem, že zkusím výplachy Rosalgin a pokud mi nepomohou, zajdu si znovu na gynekologii pro čípky. Pobolívá mě ale i mírně podbřišek. Můžete mi, prosím, poradit, z čeho tyto výtoky pořád mám? Nebo co bych měla omezit? Používám gel na intimní hygienu a myji se ve sprše jednou denně (ne ve vaně). Nechci být na gynekologii každou chvíli, poraďte mi, co mám vyzkoušet. Může to být nějaká mykóza?

Děkuji, Verča

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 20.05.10

Dobry den,

bylo by dobre, aby Vam gynekolog provedl ster a zjistil co je jeho pricinou. Ano, mykozu musime take mit na mysli. K premnozeni kvasinek dochazi pri nadmernem uzivani antibiotik, antikoncepce, analgetike, stresu, chybneho slozeni potravy, uzivani zinek a houbicek po dlouhou dobu a mnoho dalsich faktoru. Klicem k uspesne lecbe je spravna diagnoza.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.