Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Zánět tlustého střeva

Laznová Jaroslava se ptá 03.09.10

Pěkný den,

prosím o radu. V roce 2006 jsem měla tlak 80/120 a zánět tlustého střeva (8 měsíců prokázaný). Užívala jsem Salofalk (2-0-2), měla jsem otoky nohou, rukou, brnění a necitlivost až 3 prstů hlavně v nočních a ranních hodinách.

Tlak následujících letech byl 156/90, 158/90, dnes je 166/90. Mám opakované potíže se střevem - mám až pětkrát denně průjmovitou stolici. Tyto stavy se objevují asi jednou měsíčně a trvají 2 - 3 dny. Koloskopie je v pořádku, podle lékaře je tlak také v pořádku.

Mám bolesti hlavy, již nepomáhá ani krční límec. Nemohu dýchat, potím se, zase mám zimnice. Již 10 let mám stále stejné potíže. Někdy ustanou zase se opakují. Dost bolí levá ruka i noha.

Je mi 51 let a v průběhu obtíží se nemohu postavit na nohy. Také prochodím noc s bolestmi pod žebry a nepomáhá ani cvičení. Vysoká jsem 160cm, váha tak 60-62kg. Když hubnu, mám nechuť k jídlu a pak i 55kg.

Příjemný den, děkuji a srdečně pozdravuji Jaroslava

Tato otázka již byla schválena administrátorem a čeká na odpověď odborníka. Odpověď se zobrazí do 10 dnů od schválení administrátorem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.