Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Zánět středního ucha u dítěte po očkování

Klementýnka777 se ptá 08.06.13

Dobrý den,

moje skoro dvouletá dcera měla již třikrát otitídu. Nechala jsem ji očkovat Prevenarem ve 4 měsících a hned po té jsme byli u ušního poprvé. Jen 3dny po očkování. A od té doby se to s námi vleče a nyní je to už po třetí. Nebylo to očkování jen vyvolávací faktor? Nikdo u nás na záněty středního ucha netrpěl. Já měla otitídu jednou když jsem byla dítě- asi v 10ti letech a podruhé až v dospělosti. Manžel měl také snad jen dvakrát. A to až v dospělosti. Čím to je, že dcera na to tak trpí? Máme ještě pětiletého kluka a ten také nic..

Malá si vždy jen sahá na ucho, nebolí ji to nějak úporně-jdeme raději k ušnímu a ten nám vždy řekne, že jsme přišli za 5minut dvanáct a propíchne jí bubínek. Pak následují ATB. Dvakrát to pomohlo, ale teď potřetí jsme dobrali ATB a doktor řekl, že se obává, že za pár dní se nám to vrátí. Nyní bere Sinupret gtt.

Co mám dělat pro to, aby se to dceři pořád nevracelo? Smrká hezky, používáme při spánku zvýšenou polohu, ucho vytíráme do sucha. Poraďte něco.

Děkuji

Tato otázka již byla schválena administrátorem a čeká na odpověď odborníka. Odpověď se zobrazí do 10 dnů od schválení administrátorem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.