Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Zánět slinivky břišní - rekonvalescence

Renata se ptá 13.01.10

Dobrý den,

měla jsem v listopadu slabý zánět slinivky.

Na CT to ukázalo výpotek do 10mm jinak vše dobré, také tam mám kamínek, který gastronomickou cestou nešel vyndat a neměl by ničemu překážet.

Teď se snažím zotavovat a postupně zařazuji jídla. V nemocnici jsem byla měsíc a zhubla jsem dohromady 10 kg. Chci se jenom zeptat, jestli při zotavování a zavádění jídla jsou normámlní bolesti břicha.

Vždy cítím žaludek a něco na druhé straně břicha. Bolesti na pravé straně jsou výraznější, když jsem hodně zaplynovaná. Nejhorší to bylo ráno, než jsem šla na záchod. Plyny ze mě jdou i vagínou a někdy cítím, jak mi se mi tam dostává vzduch, když si večer jdu lehnout a lehnu si na bok. Dokonce teď i při koupání nemohu zatlačit na břicho, jinak nabírám vodu do rodidel.

Vím, že zotavování bude dlouhodobé, ale chtěla bych vědět, co vše se může vyskytnout za bolesti.

Ještě trpím velkou skoliózou páteře a hodně bolestí mi vystřeluje do břicha.

Děkuji

Odborník odpovídá 28.01.10

Dobrý den Renato,

po zánětu slinivky se často vyskytují problémy s trávením, které způsobují nadýmání a nadměrnou plynatost. Břišní bolest a nestandartní pocity jsou tedy častým jevem. Nejlépe je aby jste byla ve sledování Vašeho lékaře v případě nově objevivších se komplikací. Důležitá jsou dietní opatření a případná podpůrná terapie enzymy.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.