Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Výrůstky v hrdle

amalia se ptá 24.01.11

Dobrý den,

mám 26let. Už asi osmý měsíc mám opuchlý krk na pravé straně i pod čelistí, občas mě to tam bolí jako bych tam dostala křeč. Zuby mám v pořádku, byla jsem na rentgenu. Mám stále zvýšené teploty do 37,3°C, mám pachuť v ústech, cítím prostě v ústní dutině jakoby hnilobu - hnis a nejpodivnější je to, co jsem si našla hlouběji v hrdle pomocí lampičky a zrcátka - nějaké výrůstky vystupující do prostoru - je tam toho dost. Není to bílé, tak to nebude nic hnisavého, je to růžové barvy jako všechno okolo, hrdlo mám pravidelně začervenalé.

Kašel mám, ale slabý, mám dva měsíce rýmu a někdy smrkám už krev. V průběhu půl roku jsem měla už 5 antibiotik. Doktorka na ORL nebyla moc ochotná, dala mi antibiotika a nic víc. A v poslední době jsem velmi unavená, jen bych spala. Ráda se napiji, kouřím 3 cigarety denně a poprvé v životě s mým přítelem půl roku praktikuji orální sex.

Týden po doužívání posledních antibiotik jsem měla v krvi zvýšené:
S_VK železa volná 75.2 (normál je do 53.7), saturace Tf 0.14 (normál je od 0.15), S_CRP turbidim. 23.4 (normál je do 5.0), B_Leukocyty 11.10 (normál je do 10.0), sedimentace 12/26.

Doufám, že mi poradíte, co si o tom všem myslíte a co bych měla dál dělat.

Za odpověď předem děkuji

MUDr. Maja Stříteská odpovídá 01.02.11

Dobrý den, zkusit se zeptat ještě u jiného lékaře, který to s vámi vklidu probere, udělá opakovaně výtěry, hrbolky jsou nejspíše ostrůvky lymfatické tkáně v krku, doplní fci štítné žlázy.
Stříteská

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.