Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Výrůstek u konečníku

Linda L se ptá 04.12.10

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, co může znamenat maličký výrůstek u konečníku. Tento výrůstek je malý, červený, mám ho tam již pár let, nedokážu přesně říct, kdy jsem si toho poprvé všimla, ale můžu říct tak 4 roky určitě. V podstatě je nebolestivý, pouze v případech, že musím častěji na velkou, či musím víc tlačit, je pak bolestivý na dotek a cítím takovou nepříjemně tupou bolest poté.

Nemůžu říct, že bych s tím nějak trpěla, či mě to nějak vyloženě omezovalo. Spíš se ptám, jestli se mám něčeho bát, nebo prostě to může být jen přirozený výrůstek (problémy se nezhoršují, řekla bych jen někdy to cítím víc, dlouhou dobu vůbec, pak zas o něco míně).

Žiji v zahraničí, moc se mi k doktorovi tady nechce, ani nevím, jestli je to vůbec nutné. Spíš se ptám, jestli by se mohlo jednat např. o hemeroid, či něco jiného, nebo to mám prostě hodit za hlavu. Chápu, že mi nemůžete jednoznačně nic říct, spíš jen poradit. Zrovna dnes to totiž po stolici cítím, na dotek bolest, jinak takový zvláštní pocit, že prostě vím, že je tam.

Koukala jsem i jak to vypadá, v podstatě taková maličká zarudlá boulička (přijde mi to jako pupínek, akné), nevím, jestli bych si toho vůbec všimla na pohled.

Děkuji.

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 05.12.10

Dobry den,

nejlepe by jste samozrejme udelala, kdyby jste navstivila lekare. Takto se velmi tezko odhaduje.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.