Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Únava, malátnost a nechuť k práci

Dan se ptá 22.12.09

Dobrý den,

od 90. roku pracuji jako OSVČ. Začal jsem nákupem provozu na úvěr, který jsem doplatil, vzal nový na rekonstrukce, který nyní splácím s obtížemi. Rodina je méně nápomocná, takže jsem v práci i o víkendech jelikož výsledky se poslední dobou horší a nezvládám co jsem dříve zvládal a dokázal jsem se přinutit vyprovokovat k vyšším výkonům. Dovolená je minimální. Před 1,5 rokem měla žena s otcem těžký úraz kdy otec zemřel.

Jsem unavený, znechucený k práci, žádná radost, častěji bolesti hlavy. Proběhlo u mě celkové vyšetření podle kterého jsem naprosto zdáv, ale já se cítím jako stoletý kmet. Co stím, v čem může být problém?

Odborník odpovídá 23.12.09

Dane,

pakliže budeme vycházet z faktu, že jste fyzicky zdráv, netrpíte onemocněním srdce, plic a dalšími organickými chorobami, máte-li v pořádku krevní obraz nabízí se otázka stavu Vaší psychiky. Psychická nepohoda organismu se může projevit přesně tak jak popisujete. Podle všeho jste velmi vytížen, odpočinku se Vám mnoho nedostává a navíc ona krizová situace musela být velmi těžká. K přesné diagnóze Vašeho stavu je zapotřebí detailní rozbor s erudovaným odborníkem. Je zapotřebí zjistit jak spíte, jak Vám chutná jíst, jak se vyjadřujete, jaké jsou vztahy ve Vaší rodině, analýza Vašeho pracovního dne a mnoho dalších. Na Vašem místě bych neváhal navštívit psychologa, psychoterapeuta popřípadě psychiatra s kterým dokonale proberete Vaši situaci! Psychická stránka věci je stejně závažná jako ta fyzická a je důležité ji nepodcenit. Je mnohou lidí, kteří trpí podobným problémem jako vy, pouze zlomek jich vyhledá pomoc. Na druhé straně se může jednat i o velmi těžko diagnostikovatelný syndrom chronické úvahy, který patří do rukou revmatologa.

Diskuze na podobná témata
Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.