Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Tablety na posílení imunity

IVANA se ptá 16.03.10

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat: mám 11 měsíční dceru, která každý měsíc v době, kdy mám menstruaci, má kašel nebo rýmu, ale spíše kašel. Někdy krátkodobou a někdy hodně. Je stále kojena.

Chci tomu zkusit předcházet - mohu jí dávat nějaká homeopatika na posílení imunity? Třeba Oscillococcinum jako prevenci? Nebo byste doporučila něco jiného? A kolik jí toho dávat? Máme dělat pauzy? Dávat jí homeopatikum třeba 4 měsíce a pak pauza nebo jen to dávat u chřipky?

Prosím pomozte, v našem okolí není žádný homeopatik. Děkuji

Marcela Garncarzová odpovídá 27.07.10

Dobrý den,
nejsem moc zastáncem preventivního podávání neboť u citlivých jedinců se může vyskytnout tzv. proving neboli příznaky daného léku.
Proto v případě, že se jedná o akutní problém - doporučuji homeopatický lék na základě individuálních projevů při daném onemocnění. Pro homeopata totiž není kašel jako kašel. Je potřeba vědět, jak se projevuje, co ho zhorší, co uleví, kdy je nejhorší, jak zní atd.

Na posílení imunity můžete u dcery použít echinaceu v sirupu jako podpůrný bylinný prostředek.

Z homeopatického hlediska by bylo potřeba, pokud se bude problém stále opakovat, osobně navštívit homeopata v blízkosti Vašeho bydliště.
Neboť v případech dlouhodobých či často opakovaných je vhodné podat individuální konstituční homeopatický lék. Jen tak je možné ovlivnit vnitřní náchylnost oslabeného organismu.

K výběru Vám mohou pomoci následující odkazy…
http://www.homeopatie.cz/seznam.htm
http://homeopatie.ivories.cz/index.php?…

Přeji hodně štěstí!

S pozdravem MG

Diskuze na podobná témata
Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.