Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Svědění kůže v noci

Luboš S. se ptá 09.09.10

Dobrý den,

rád bych znal Váš názor na mou diagnózu: zhruba před šesti týdny jsem začal trpět nesnesitelným svěděním v oblasti hýždí, penisu, šourku a stehen, které se stupňovalo hlavně v noci. Na penisu a šourku se mi objevily pupínky velmi podobné štípanci od komára. Celkem asi 8.

Týden jsem vyčkával, zda svědění přestane samo, což se nestalo, a zašel jsem v obvodní lékařce, která vyloučila svrab, předepsala mi Zodac a dala dvě injekce Dexamedu, po kterých se mi problémy asi na 2 - 3 dny spravily. Poté se ale vše vrátilo v té samé míře. A začaly se mi objevovat další pupínky na hýždích.

Kožní lékařka si nebyla jistá, její diagnoza byla alergie (předepsala mi Aerius a mast Beloderm) a zárověn se obávala, že by to nakonec opravdu mohl být svrab, tak mi pro jistotu předepsala mast Infectoscab 5%. Poté co jsem začal léčbu těmito léky, jsem pocítil zlepšení mého stavu. Svědění odešlo. Většina pupenců se začala ztrácet, ale některé zůstaly.

Po dobrání Aeriusu a masti Beloderm, se mi znovu objevil velký pupenec na hýždích. Šel jsem tedy znovu na kožní, paní doktorka řekla, že to vypadá na svrabový pupenec a že tam je náznak cesty, ale nebyla si příliš jistá. Poradila mi, ať si zbytkem Infectoscabu namažu pánevní oblast, což jsem udělal, ale pupenec stále přetrvává. V noci, kdy jsem měl aplikovanou mast, mě pupenec svědil tak moc, že jsem nemohl usnout.

Mám si za paní doktorkou zajít, když se moje nemoc bude zhoršovat. Ale bohužel z jejího jednání mám pocit, že je bezradná, tak jsem chtěl poprosit alespoň o Váš názor, zda se jedná o svrab nebo jen alergii?

Dále jsem se chtěl zeptat zda by Dexamed mohl pomoci proti svrabu. Protože když mi moje paní obvodní lékařka dala tyto injekce, tak jsem myslel, že už jsem zdravý.

Děkuji za odpověď, s pozdravem Luboš S.

Tato otázka již byla schválena administrátorem a čeká na odpověď odborníka. Odpověď se zobrazí do 10 dnů od schválení administrátorem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.