Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Suché a citlivé sliznice a homeopatická léčba

paní K se ptá 14.01.11

Dobrý den,

mé zdravotní obtíže nastaly před 5 měsíci zánětem dásní, který se i po dobré hygieně moc nelepší. Po pár dnech stabilního stavu mě začnou dásně řezat, jsou prosáklé a někdy se přidá i pálení rtů (naskočila drobná bílá krupička v pigmentu). Po kloktání heřmánkem obtíže odezní, ale zase se za chvíli vrátí. Parodontoložka nad tím mávla rukou, další specialista po sužujících přetrvávajících obtížích určil diagnózu chronická gingivitida s atrofií dásní a počínající paradentózou. Genetické dispozice k ní mám.

Něco podobného u mě proděláno před asi 19 lety. Zubařem také neřešeno, ale bylinkami zaléčeno a jiné obtíže tenkrát nebyly. Mé obavy spočívají v tom, že se mi přidaly i zrakové obtíže. V přítmí vnímám na oku šedou clonu v celém jeho zorném poli. Připodobňuji fázi zrakových vjemů před omdlením. Venku tyto obtíže nejsou tak znát. Oči jsem měla teď již i suché, bez zánětu. Navštívila jsem oční lékařku, která prohlédla sítnici a nic na očích neshledala a prozatím doporučila umělé slzy pro nedostatek přirozených.

Mám obavy, zda-li mé obtíže nejsou předzvěstí autoimunitní choroby či jiné závažnější nemoci. Už mě i napadlo, jakož zubařku, zda mi nemůže v hlavě putovat zánět dle jejích slov, když jsem popsala tehdejší akutní stav, kdy u mě nebyla 2-denní možnost hygieny speciální pastou na dásně (užití obyčejné pasty na návštěvě) a posléze se mi objevily v ústech krvácivé vřídky a následně pobolívala i pravá uzlina.

Na teploty při zánětech netrpím. Ráda bych věřila, že jde o nějakou avitaminosu nebo anémii či hormonální záležitost. Na nic se neléčím (37 let). Poradíte mi, prosím, jaké vyšetření bych měla pro jistotu absolvovat, a jaká homeopatická léčba případně by zabrala?

Děkuji vám moc za pochopení a případnou radu.

Marcela Garncarzová odpovídá 26.01.11

Dobrý den,
vhodná vyšetření by Vám měl doporučit Váš obvodní lékař. Co se týká homeopatické léčby - je potřeba léčit Váš celkový stav a vnitřní příčinu potíží individuálním konstitučním lékem, který Vám doporučí klasický homeopat na základě vyšetření.

Přeji Hodně štěstí!

Srdečně zdraví
Marcela Garncarzová

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.