Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Staphylococcus aureus u dětí

Eva Vaníková se ptá 23.06.10

Dobrý den,

mám 16-ti měsíční dceru a asi od tří měsíců bojujeme se zlatým stafylokokem. Ve třech měsících nám ho při silném nachlazení zjistili v krku a nose, to se přeléčilo jen Pamykonem, ale měsíc na to malá začala mít velké střevní problémy. Náš tehdejší dětský lékař to nijak neřešil, hodnotil to, že to je jen z růstu zubů.

V půl roce dcery jsme skončili v nemocnici se zánětem ledvin vyvolaným bakterií E. coli. Po dobrání antibiotik se naše střevní problémy ještě výrazně zhoršily. Po mém důsledném naléhání jsme byli odesláni na ultrazvuk bříška, kde byla dceři zjištěna enteritida a vyšetřena stolice a krev. Zjistili nám alergii na bílkovinu kravského mléka a ze stolice Stafylokok aureus + enterotoxin.

Od té doby pijeme neocate, bereme probiotické kapky a navštěvujeme gastroenterologickou ambulanci. Jsme již přeléčeni Sumetrolinem, máme za sebou i autovakcínu a teď v květnu jsme měli Sumamed, nicméně zlatý stafylokok a enterotoxin ve stejném rozsahu je v bříšku mé dcerky stále.

Navíc má malá takové vzedmuté nafouklé bříško a trpí na větry. Už vůbec nevím, co dělat dál, abych ji nějak pomohla a abychom se toho stafylokoka už nadobro zbavili. Nechápu, proč se této potvory vůbec nemůžeme zbavit, a proto žádám o Vaši radu a pomoc. Rádi podstoupíme pro uzdravení naší dcery cokoliv.

Předem moc děkuji, Eva V.

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 21.08.10

Dobry den,

stafylokoka je dobre eliminovat antibiotiky. Jejich narustajici rezistence k antibiotikum to vsak velmi ztezuje.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.