Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Staphylococcus aureus a děti

Marcela56 se ptá 07.11.16

Dobrý den,

již delší dobu trpím Staphylococcus aureus. Stěry v krku přes půl roku. Dělá mi velké problémy po virozách. Mám stále bolesti v krku a hlavně krčních uzlin - trvá vždy přes 2 měsíce, než se trochu zklidní. Mám zvětšené, bolestivé uzliny, bolest zubů. Mám sníženou a poškozenou buněčnou imunitu, léčím se na imuno s imunopresine a imunorem. Zubní lékaři tvrdí, že od zubu to není, ORL - výsledek zničené sliznice jak krk, tak nos, postižená slinná žláza.

Hledám, kde a jak se chorobě ubránit. Změnila jsem stravu a životní styl, hledám i alternativní řešení. Používala jsem denně přes 2 měsíce čerstvý česnek, poradili mi lichořeřišnici - tu teprve zkusím.

DOTAZ - mám dceru lékařku, ale nemá zkušenosti. Má 2 malinké děti 2 měsíce a 2 roky. Bojíme se přenosu. Snažím se mít ruce, nepusinkovat děti a nepoužívat stejné nádobí. Jakákoliv větší fyzická nebo psychická aktivita mě úplně vyřadí a zhorší stav. Nenapadá Vás nějaká zkušenost?

Hrozí nebezpečí nákazy dětí? Co byste doporučila, aby se děti nenakazily? Děti samozřejmě občas hlídám i u sebe doma.

Děkuji za odpověď a eventuelní radu.

MUDr. Zuzana Vančíko odpovídá 07.11.16

Zlatý stafylokok zcela běžně osídluje kůži i sliznice lidí a nemoc přitom nevyvolá. Souvislost s Vašimi problémy je málo pravděpodobná, spíše bych hledala podstatu Vaší nemoci jinde, možná i ve stressu a nepohodě, ale to jen hádám. S přenosem na děti si nedělejte starosti, je to tak běžná bakterie, že je všude. Musely by žít ve skleníku.

Zdravím ZV

Další otázky z poradny
Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.