Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Špatné zažívání

Terezka59 se ptá 06.09.10

Dobrý den, pane doktore,

ve 20 letech jsem si vlivem špatného stravování a dlouhodobého stresu odrovnala zažívání.

Od 21 let se snažím stravovat vyváženě. Nejím nebo opravdu jen výjimečně červené maso, tučné pokrmy. Sladké jsem omezila téměř na minimum (sušenky a jiné sladkosti si nekupuji, pokud doma upeču, nebráním se ochutnat). Zařazuji vlákninu, mléčné probiotické výrobky, dostatek neslazený neperlivých tekutin. Jím pravidelně každé 2-3 hodiny.

Nyní je mi 24 let a stále cítím, že moje střeva nepracují tak, jak mají. Občas po obědě mě potrápí plynatost, občas zhoršené vyprazdňování. Co mě ale trápí nejvíce, je stále se vyskytující akné a vyrážky spojené právě se špatným trávením. Někdy mám pleť čistou a někdy jsem samý bolák. Také mě často teče z nosu, aniž bych byla nachlazená. Někdy mám problém i s vaginálními mykózami (už to přisuzuji ke střevům).

Velmi mě trápí nadměrná plynatost, obzvlášť ve společnosti je nepříjemné i na mou psychiku. V rodině máme dědičnou rakovinu tlustého střeva (moje maminka a otec maminky).

Děkuji za radu

Tato otázka již byla schválena administrátorem a čeká na odpověď odborníka. Odpověď se zobrazí do 10 dnů od schválení administrátorem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.