Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Slinivkový záchvat

drahu se ptá 05.10.10

Dobrý den,

synovi je 17 let, v březnu dostal první slinivkový záchvat, pak další, další. Dnes je v nemocnici se svým pátým záchvatem. Bylo mi řečeno, že se pro něj nedá nic udělat, pouze čekat, až to samo třeba léty zmizí. Náhodně mu lékařka provedla MRCP a tam se zjistilo, že má zúžené žlučovody. Mělo přijít vyšetření ERCP a náslédná léčba. Bohužel jiný lékař toto ERCP zamítl, že nemá cenu ho dělat, že se stejně nic nenajde.

Já se nechci vzdát naděje, že by se něco našlo - třeba kamínek nebo píseček nebo tak něco a pak by se mu dalo pomoci. Je to mladý muž, způsobilo mu to problémy ve škole, kterou musel opustit a přejít na jinou, tu pak následně opakovat a teď hrozí, že bude muset odejít i z ní, jelikož tam nemůže docházet. Nenají se a tak.

V nemocnici při záchvatu stráví obvykle minimálně 14 dní. Cítí divný tlak na hrudi, při přicházejícím záchvatu abnormálně krká, cítí jakoby hořkost, je mu na zvracení. Při každých odběrech má zvýšené triglyceridy. Momentálně je v nemocnici od soboty a stále se nedaří mu pomoct od bolestí. Záchvaty zkracují svoje intervaly, jsou častější. Dietu dodržuje až moc přísnou, vlastně žije z rohlíků, banánů, dětských přesnídávek.

Prosím pomozte. Děkuji Drahomíra B.

Tato otázka již byla schválena administrátorem a čeká na odpověď odborníka. Odpověď se zobrazí do 10 dnů od schválení administrátorem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.