Skryté šilhání u 8leté
Dobrý den,
dceři (8 let) bylo zhruba před 3 lety diagnostikováno skryté šilhání - směrem ven. Dostala brýle pro posílení očních svalů -o,5, po půl roce pro nelepšení stavu změna brýlí na -1,5.
Dcera nosí brýle stále. Bylo nám doporučeno cvičení. S tím to bylo horší, ale v poslední době už cvičíme pravidelně. Problém je to, že se mi zdá, že dceřino šilhání je postupem času patrno čím dál víc i neskrytě (hlavně bez brýlí) a že má tendenci narůstat. Což mi nejde do hlavy - vždyť efekt léčby by měl být, domnívám se, právě opačný? Je léčebný postup opravdu správný?
Podotýkám, že má jednoho šilhajícího rodiče, nicméně visus jinak u dcery v pořádku.
Děkuji mnohokrát za Váš názor.

Dobrý den, šilhání ven se může časem horšit i přes veškerou snahu.
Jak dítě roste, tak se oči oddalují a pokud se mozek nenaučí oi držet
rovně, tak se šilhání stává výraznějším.
Když nefunguje předpis mínusových skel, což je jako první stupeň léčby,
zcela správně, tak je možné předepsat prizmatické brýle. Ty mají
silnější účinek na udržení postavení očí. S případnou operací je
u tohotot typů šilhání lepší vyčkávat co nejdéle to jde (alespoň do
15 let), a to právě kvůli růstu obličeje.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.
© 2021 Vitalion.cz, Napište nám | Podmínky užití | Poučení OOU | Reklama | Mapa webu
Provozovatelem tohoto serveru je MAFRA, a.s., se sídlem Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČO: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Společnost MAFRA, a.s., je členem koncernu AGROFERT.