Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Salmonelóza - dieta

MartinaCh se ptá 16.07.10

Dobrý den,

ráda bych Vám položila dotaz ohledně salmonelózy. Od 26.6., kdy jsem byla na grilovací party, jsem trpěla průjmem. Nejprve jsem se léčila sama a nasadila si Endiaron a dietu o suchém pečivu a hořkém černém čaji, nicméně průjem nepřestával a tak jsem šla k lékaři.

Ten mi 25.6. udělal testy a předepsal Ercefuryl a Orenzym. Dne 28.6. jsem se dozvěděla, že jsem chytila Salmonelózu. Paní z hygienické stanice mě instruovala, co všechno smím jíst (pečivo, brambory, okurkový salát, kyselé zelí, ovoce, zeleninu, 30% eidam, nízkotučné jogurty, vařené maso atd…) a já to dodržovala.

Dne 2.7. jsem šla na kontrolní výtěr a 7.7. znovu, poslední výtěr měl být 9.7. jenže doktor mi oznámil, že už první výtěr byl špatný, a tak mi předepsal Azitromycin a nařídil dietu (suché pečivo, suché brambory, rýže, zelenina, hořký čaj) a řekl mi, že na další výtěr mám přijít až 26.7.

Od 12.7. má doktor dovolenou. Průjem už dávno nemám a přijde mi zvláštní držet takto přísnou dietu další 2 týdny. Proto bych se ráda zeptala, zda je taková léčba nezbytná. Hledala jsem různé informace na internetu a ty se vzájemně vylučují, tak nevím, co dělat.

Předem děkuji za odpověď

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 19.09.10

Dobrý den Martino,

pokud se Vám ulevilo, můžete do stravy pomalu zařazovat i jiné potraviny, viz. takové jako Vám radila první lékařka.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.