Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Rychlý průběh nemoci

ivam se ptá 22.03.10

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda může mít 4-letý syn laryngitidu. Již třikrát za poslední půl rok se u něj zopakoval tento stav - byl zcela zdravý, sem tam smrkal a uložila jsem ho večer ke spaní. V noci asi 3 - 4 hodiny po usnutí se vzbudil silným záchvatem štěkavého kašle, sípal, stěžoval si bolení v krku, záchvaty kašle měl snad co 4-5 minut. Zhruba po hodině usnul, kašlal i ze spaní, pak se probudil novým záchvatem. Tak to trvalo až do rána.

Měl zvýšenou teplotu. Pak jsem mu kolem dopoledne nasadila sirup Sinecod a dala 1 tabletu Dithiadenu (dřív jsem se bohužel k lékům nedostala). Zbytek dne proležel a prospal, po poledni záchvaty kašle pomalu ustaly, ale ještě večer měl zvýšenou teplotu. Když se na druhý den probudil, působil jako naprosto zdravé dítě - bez teploty, čilý, jen asi jednou za dvě hodiny si lehce vlhce odkašlal.

Kdyby u nás nebyla po oba dny stejná návštěva, tak by mi to nevěřili, kdybych jim to vyprávěla. Prý se s tak rychlým začátkem a hlavně koncem ještě nesetkali.

Děkuji za odpověď.

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 26.05.10

Dobry den,

ano muze se to stat, ackoliv pripady laryngitidy maji obvykle delsiho trvani. Laryngitida je typicka stekavym kaslem a pocinajicimi projevy ve vecernich hodinach.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.