Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Rtg plic

Denisa se ptá 15.03.10

Dobrý den,

2. března mi v Motole odstranili celou štítnou žlázu. V rámci předoperačního vyšetření jsem podstoupila v listopadu 2009 plicní rentgenové vyšetření, které bylo v pořádku. Těsně po operaci, když jsem se probudila z narkózy, za mnou poslali lékařku internistku, která mi poslouchala plíce a něco se jí nelíbilo. Řekla, když mě poslouchala, že to mám nahoře a že to nesmí sestoupit dolů. Byla jsem pár hodin po narkóze a moc jsem ji nerozuměla.

Na operaci mě vzali i když jsem byla trochu nastydlá a bolelo mě v krku. Rozhodující bylo, že jsem v tu dobu neměla teplotu a také proto, že na tu operaci jsem čekala 4 měsíce a kdyby mě poslali zase domů, tak čekám další 2 měsíce. V nemocnici jsem byla střídavě bez teplot a někdy jsem měla až 37,4 stupňů. Nasadili mi antibiotika Augmentin a ještě nějaké prášky na rozpouštění hlenů.

Po týdnu mě propustili domů, kde jsem antibiotika do dvou dnů dobrala. Můj stav se nezlepšil, ale horšil, dostala jsem rýmu, průduškový kašel a vykašlávala jsem hleny. Po 3 dnech se změnil v suchý dráždivý kašel, který mě hodně trápil a snad z toho úporného kašlání mě začalo bolet na prsou a cítila jsem takovou horkost na průduškách. Horečky žádné nebyly.

Tak jsem dnes navštívila svého lékaře a ten mě poslechl plíce. Řekl, že tam sice nic poslechově neslyší, ale pro jistotu mě poslal na rentgen. Jsem teprve 13 dní po celkovém odstranění štítné žlázy, jsem unavená a zesláblá a nevím, zda není nějaké riziko podstoupit v tomto stavu ještě rentgenové vyšetření a také s ohledem na to, že před 2-3 měsíci jsem na RTG snímkování byla. Zároveň nechci podcenit riziko možného zápalu plic. Proto Vás tímto chci poprosit o nějaké schůdné řešení.

Předem Vám děkuji.

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 18.07.10

Dobry den Deniso,

riziko RTG vysetreni zde neni. Lecbu zapalu plic ridi prakticky lekar, ktery by Vam mel predepsat prislusna antibiotika.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.